Зв'язатися з нами
Menu

Ультрафіолетова лампа ALED від COVID-19

11.01.2021
Блог та новини

Вірус йде по сліду: як уберегтися від COVID-19 у вузьких коридорах?

Вперше в історії сучасної епідеміології виник настільки потужний імператив досліджувати певний вірус. Багато наукових робіт відразу ж стають сигналом для того, щоб переглянути звичні нам рекомендації щодо заходів захисту від невидимого ворога.

Так 15 грудня 2020 року в журналі Physics of Fluids була опублікована робота вчених Академії наук Китаю, які досліджували, як поширюється вірусний аерозоль від інфікованої людини, яка рухається в закритих приміщеннях, до того, хто йде слідом. Цей об'єкт дослідження обрано не випадково, адже саме через краплі, які залишаються в повітрі у вигляді аерозолю, передача COVID-19 можлива в найбільшій мірі. 

Змоделювавши переміщення людини, яка кашляє по вузькому коридорові, вчені довели, що ризик передачі в таких умовах значно збільшується. Справа в тому, що краплі, що виділяються з органів дихання при кашлі формують позаду і навколо інфікованої людини так званий «міхур рециркуляції». Це схоже на той слід, що залишається за людиною, яка йде в воді. Хмара вірусних крапель осаджується протягом двох секунд після кашлю на рівні талії дорослої людини. Особливо небезпечна така ситуація для дітей, адже на цьому рівні локалізуються дихальні шляхи дитини, що значно збільшує шанси її зараження.

Китайські вчені не зупинилися на цих експериментальних даних і досліджували ще один тип поширення вірусної хмари - відкритий простір. У цих умовах хмара крапель являє собою своєрідний хвіст, який тягнеться за рухомою людиною в досить широкому діапазоні.

У вузьких коридорах хмара вірусів поводиться інакше - відділяється від свого розповсюджувача і може переміщатися далеко за ним. В цьому якраз і корінь проблеми. Надзвичайно складно визначити безпечну відстань соціальної дистанції в таких умовах, інфікований хворий може бути на значній відстані від потенційного, і при цьому представляти для нього небезпеку.

Говорячи про ризики, також важливо враховувати такий фактор, як концентрація вірусних крапель. У вузьких закритих приміщеннях вона набагато вища, ніж у відкритому просторі. Існує дослідження, яке встановило на групі добровольців пряму залежність між важкістю перебігу хвороби і концентрацією вірусних частинок у аерозолі, який вдихається.

У групі випробуваних, заражених аерозолем з концентрацією вірусу грипу в діапазоні 10 - 100 тис. од. хвороба протікала безсимптомно або легко, ті ж, хто піддався зараженню вірусними частинками в концентрації 1 - 100 млн. од. перенесли захворювання важко або мали справу з ускладненнями. Останні дослідження, проведені вченими Університету Тоями і Тоямского інституту охорони здоров'я, встановили пряму кореляцію між кількістю РНК вірусу SARS-CoV-2 в крові пацієнта і тяжкістю перебігу COVID-19. Від кількості в крові РНК коронавируса залежить важкість перебігу хвороби. Щоб перевірити цю ідею, вони провели ретроспективне дослідження 56 пацієнтів, що поступили з COVID-19 в кілька центрів Японії в період з 13 квітня по 28 вересня 2020 року. Дослідники порівняли аналізи вірусної РНК в їх крові з ПЛР-тестами з носоглотки, зібраними протягом семи днів після зразка сироватки. Результати дослідження показали, що у критичних пацієнтів РНК-емісія спостерігалася в 100 відсотках випадків, у важких - в половині, у помірних - в 4 відсотках випадків, а у легких і безсимптомних її не було зовсім. В результаті гіпотеза авторів дослідження підтвердилася: за кількістю вірусної РНК в крові можна судити про тяжкість перебігу хвороби.

Проведені дослідження вказують на необхідність постійного безперервного знезаражування особливо небезпечних місць - обмежених просторів, коридорів і т.п.це дозволить знизити концентрацію вірусу в повітрі і тим самим якщо не уникнути інфікування, але мінімізувати його наслідки. Проактивний характер даної технології, на відміну від реактивного методу, запропонованого вченими університету Валенсії (Іспанія), дозволяє нейтралізувати вірусний аерозоль в момент його виникнення, а не після його виявлення за допомогою спеціальних сенсорів. Тим самим метод постійного безперервного знезаражування є більш ефективним, а найбільш оптимальним варіантом установки ламп ALED в замкнутому обмеженому просторі буде настінне їх кріплення за шаховою схемою з періодичністю близько 6 метрів.   

Читайте також

Cookies
Цей сайт використовує файли cookie. Більш докладні дані ви можете знайти в політиці щодо захисту персональних даних
Приймаю