Зв'язатися з нами
Menu

Безпека застосування ламп ALED

03.02.2021
Блог та новини

Ультрафіолетові світлодіодні бактерицидні лампи ALED призначаються для експлуатації в закритих приміщеннях і місцях скупчення людей в режимі постійного опромінення.

З огляду на кумулятивний ефект знезараження, безперервне довгострокове опромінення вірусних аерозолів прямим ультрафіолетовим випромінюванням нормованої потужності і бактерицидної дії в присутності людей, є найбільш ефективним і економічним засобом протидії поширенню інфекцій.

Світлодіодні світильники зберігають свої параметри протягом усього періоду експлуатації, мають нормовану постійну довжину хвилі випромінювання, допускають можливість регулювання потоку УФ випромінювання в широкому діапазоні. За рахунок спеціально підібраних довжин хвиль ультрафіолетового випромінювання, світильники не тільки ефективно дезактивують вірусну аерозоль, але і очищають повітря від продуктів фотохімічних реакцій.

Безпека світильників забезпечується їх фізичними характеристиками і відповідністю нормативним вимогам, що містяться в наступних документах:

  • Стандарт ДСТУ IEC 62471: 2009 «БЕЗПЕЧНІСТЬ ЛАМП І ЛАМПОВИХ СИСТЕМ ФОТОБІОЛОГІЧНА».
  • Офіційна заява Міжнародної комісії з освітлення по використанню ультрафіолетового (УФ) випромінювання для зниження ризику передачі COVID-19 від 12 травня 2020р.
  • Директива 2006/25 / ЄС від 5 квітня 2006 р. «Про мінімальні вимоги з охорони праці та техніки безпеки щодо схильності працівників ризикам від фізичних агентів (штучне оптичне випромінювання) (19-а окрема Директива в рамках статті 16 (1) Директиви 89/391 / ЄЄC)»
  • CIE (2010) CIE 187: 2010 UV-C photocarcinogenesis risks from germicidal lamps

Антимікробний потенціал ультрафіолетового випромінювання встановлено давно, проте, його широке використання в громадських місцях обмежена, оскільки звичайні джерела ультрафіолетового випромінювання є як канцерогенними, так і катарактогенними. Те що відбувається в опроміненому УФ - променями організмі зрушення і ефекти (фотоерітема, пігментація, десенсибілізація, бактерицидний ефект і ін.) мають чітку спектральну залежність, що і є основою диференційованого застосування різних ділянок УФ - спектра.

УФ слід застосовувати компетентно і з відповідною обережністю в частині його дози і безпеки. Неналежне використання УФ може привести до проблем для здоров'я і безпеки людей і не забезпечити достатню дезактивацію збудників інфекції. Встановлено TLV (порогове значення межі для ультрафіолетового випромінювання) для впливу УФ-C, з метою уникнення шкірних і очних травм серед персоналу, найбільш чутливого до дії ультрафіолету. Граничне значення межі для ультрафіолетового випромінювання розраховується для умови безперервного впливу протягом 8 годин на рівні очей. У цих умовах 6,0 мДж / см² доза TLV досягається після експозиції з освітленістю 0,2 мкВт / см², що інтерпретовано як верхня допустима межа опромінення на висоті очей.

Великі дози УФІ можуть викликати пошкодження очей (фотоофтальмія). Око найбільш чутливий до пошкодження під дією УФ в нижній смузі UVC при 250-275 нм. У меншій мірі це стосується випромінювання довжиною хвилі 280- 300 нм.

Опромінення шкіри УФІ в досить високих дозах викликає виникнення еритеми або опіку шкіри. Спектр Еритемний дії УФІ має максимум на 297 нм і глибокий спад близько 280 нм зі збільшенням ефективності при подальшому зменшенні довжини хвилі. Максимальну еритемну дію має УФІ з довжиною хвилі 253,7 нм і 296,7 нм.

Мінімальна еритемна доза (ПЕД) - загальноприйняте позначення мінімальної кількості ультрафіолетового випромінювання, що приводить до помітного почервоніння (еритеми) шкіри. Потужність дози опромінення при одній ПЕД на годину еквівалентна 55,55 мілівата на квадратний метр поверхні шкіри, що відповідає 5,555 мкВт / см².

Абіогенний ефект УФ-випромінювання, зокрема розвиток фотокератоза, можливий при початковій дозі, що перевищує ПЕД в 40 разів і більше. Доза УФ радіації в 70 разів перевищує ПЕД може викликати бластомогенний ефект.

З огляду на те що,  УФІ 280 нм має коефіцієнт біологічної інтенсивності 0.43, досягнення абіогенного ефекту при використанні світильників ALED VONE і ALED VIRUSOFF неможливо.

ДОДАТКОВІ ДОКАЗИ НА КОРИСТЬ ОБРАНОГО ДІАПОЗОНУ ВИПРОМІНЮВАННЯ

  • Ультрафіолет грає важливу роль в забезпеченні організму вітаміном D3, який регулює процес фосфорно-кальцієвого обміну. Цей вітамін утворюється під дією УФІ з 7-дегідрохолестерин, що міститься в виділеннях шкірних сальних залоз, а потім всмоктується шкірою. Дефіцит вітаміну D3 знижує імунітет і викликає рахіт і карієс. Спектр дії для синтезу вітаміну D3 аналогічний еритемний і має максимум при довжині хвилі випромінювання 280 нм. Необхідна для компенсації дефіциту D3 доза УФІ становить 60 мінімальних еритемних доз на рік на відкриті ділянки тіла.
  • УФІ впливає на розкладання продуктів фотохімічних реакцій в шкідливих газах. Розкладання фенолу найбільш ефективне при довжині хвилі 280 нм, і тому УФ-світлодіоди перспективні при очищенні середовища від розкладаючихся органічних сполук та інших продуктів фотохімічних реакцій.
  • Аденовірус людини (ДНК-вірус) показує відносно високу ефективність інактивації при 280 нм. Це пов'язано з тим, що УФ-поглинання білка має відносний пік близько 280 нм, а пошкодження білка грає важливу роль в інактивації аденовірусу.
  • Поєднання УФ-А / УФ-С забезпечує мікробну дезактивацію середовища більше, ніж при використанні тільки одного типу УФ. Більш того, тільки синергія 280/365 нм дозволяють отримати значне зниження  рівня кількості мезофільних бактерій. Синергія УФІ з довжинами хвиль 280/365 нм знижує вміст патогенів пропорційно часу опромінення, а також окисляє до 37% креатиніну і фенолу органічних забруднювачів.

Опромінення DUV-LED з довжиною хвилі 280 нм радикально інактивує вірус SARS-CoV-2 протягом дуже короткого часу. Зниження інфекційного титру до 87,4% виявлено при опроміненні вірусного матеріалу протягом 1с, а при опроміненні протягом 10с інфекційний титр знижується до 99,9%.

Читайте також

Cookies
Цей сайт використовує файли cookie. Більш докладні дані ви можете знайти в політиці щодо захисту персональних даних
Приймаю