Связаться с нами
Menu

Новые возможности светодиодного ультрафиолета

21.09.2021
Блог и новости

Світлодіоди UV-C для дезінфекції вже сьогодні  кидають виклик домінуванню ртутних ламп у деяких сферах застосування, використовуючи невід'ємні переваги світлодіодної технології.

УФ випромінювання зазвичай вважається канцерогенним, але немає ніяких доказів того, що УФ випромінювання може саме по собі викликати рак у людини. Це питання обговорюється в технічному звіті МКО CIE 187: 2010 [CIE, 2010], де робиться висновок, що УФ випромінювання саме по собі не викликає рак: "хоча УФ випромінювання бактерицидних ртутних ламп низького тиску і було визнано потенційно канцерогенним, відносна небезпека виникнення раку шкіри в їхньому випадку істотно нижче, ніж у випадку інших джерел випромінювання (наприклад, Сонця), які впливають на працівників в ході їх повсякденній діяльності. Бактерицидне УФ опромінення може безпечно і ефективно використовуватися для дезінфекції верхніх шарів повітря без значного ризику прояви довгострокових відстрочених ефектів, таких як рак шкіри ".

Міжнародна комісія із захисту від неіонізуючого випромінювання [ICNIRP, 2004] встоновила, що при впливі УФ випромінювання на незахищені очі / шкіру, енергетична експозиція не повинна перевищувати 30 Дж / м2 на довжині хвилі 270 нм, тобто пікової довжині хвилі спектральної ваговій функції для актинічного небезпеки УФ-випромінювання для шкіри і очей. Оскільки небезпечний вплив УФ випромінювання залежить від довжини хвилі, то для випромінювання з довжиною хвилі 254 нм максимальна допустима експозиція становить 60 Дж / м2, а для випромінювання на довжині хвилі 280 нм максимально допустиима експозиція становить 75 Дж / м2.

Вважається, що для 8-годинного робочого дня, при тривалому постійному впливі на уражені ділянки максимальна інтенсивність дії УФ-С становить 0,1 - 0,2 мкВт / см2. Проте, більшість людей не піддаються постійному впливу УФІ через переміщень і руху всередині будівлі. Тому встановлено, що вплив випромінюванням 0,4 мкВт / см2 представляється прийнятною дозою для очей в межах відстані від рівня підлоги рівному 170 см. Саме таку дозу рекомендує МОЗ України.

При розробці регламентів використання УФ-опромінювачів з бактерицидною метою, визначаються  ризики негативного впливу УФ на око та шкіру людини відповідно до ДСТУ EN 62471:2017 «Безпечність ламп і лампових систем фотобіологічна  (EN 62471:2008, IDT; ІЕС 62471:2006). При цьому, гранично допустиме  опромінення для ефективної енергетичної УФ-експозиції складає 30 Дж / м2. Доза безпечної ефективної актинічної експозиції 30 Дж / м2 є достатньо близькою для 90% бактерицидної ефективності для вірусу грипу (36 Дж / м2), зеленявого стрептококу (20 Дж / м2) дифтерійної палички (34 Дж/м2).

Для забезпечення бактерицидної дії і таких параметрів безпеки традиційними засобами (ртутні лампи низького тиску прямого опромінення верхньої частини приміщень або закриті прилади з жалюзі), потрібен кваліфікований монтаж обладнання і періодичний лабораторний нагляд за рівнем опромінення, який залежить не стільки від конструктивних особливостей приладів, скільки від стану середовища, в якому експлуатується прилад, бактерицидна дія якого базується на вторинному відбитому опроміненні.

Всі ці вимоги не відносяться до ультрафіолетових бактерицидних монохромних світлодіодних світильників ALED™. Основною перевагою нашої технології є можливість легкого регулювання рівня опромінення за допомогою TRIAC димірування. Враховуючи той факт, що з метою бактерицидної дії використовується пряме опромінення, стан поверхонь приміщень, матеріали стелі і стін не мають ніякого значення для стійкості процесу знезараження і не потребують складних та затратних лабораторних вимірювань. Можливість простого регулювання інтенсивності опромінення в широких межах знімає будь які обмеження на висоту приміщень і дозволяє безпечно використовувати пряме ультрафіолетове опромінення на любих об’єктах де є потреба в знезараженні повітря.

Таким чином ефективність, простота інсталяції та відсутність суттєвих затрат на експлуатацію і володіння, дозволяє говорити про те, що для цілей деконтомінації повітря закритих приміщень, світлодіодна технологія складає суттєву конкуренцію традиційним підходам.

Читайте также

Cookies
Этот сайт использует файлы cookie. Более подробные данные вы можете найти в политике по защите персональных данных
Принимаю