Зв'язатися з нами
Menu

Доклад про світильники АLED на міжнародній конференції «17 Марзєєвські читання»

25.10.2021
Блог та новини

21-22 жовтня 2021 р. на базі Державної установи «Інститут громадського здоров’я імені О.М. Марзєєва НАМН України», м. Київ. відбулася ювілейна науково-практична конференція  «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я ТА ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ» на якій представлено дві доповіді про світильники нашого виробництва.

ГІГІЄНІЧНІ АСПЕКТИ ВИКОРИСТАННЯ

УЛЬТРАФІОЛЕТОВИХ МОНОХРОМНИХ  СВІТЛОДОДНИХ СВІТИЛЬНИКІВ  З ДОВЖИНОЮ ХВИЛІ 280 НМ

 

Бактерицидна дія штучного УФ-випромінювання в діапазоні 200 – 315 нм використовується  для знезараження повітря та поверхонь від різноманітних патогенів біологічної природи.  В даний час особлива увага приділяється застосуванню УФ-випромінюванню в зв’язку з профілактикою коронавірусної хвороби (COVID-19). При розробці регламентів використання УФ-опромінювачів з бактерицидною метою, визначаються  ризики негативного впливу УФ на око та шкіру людини відповідно до ДСТУ EN 62471:2017 «Безпечність ламп і лампових систем фотобіологічна  (EN 62471:2008, IDT; ІЕС 62471:2006). При цьому, гранично допустиме  опромінення для ефективної енергетичної УФ-експозиції складає 30 Дж/м2.

В плані проведення санітарно-епідеміологічної експертизи вітчизняної продукції. проведені лабораторні дослідження перспективного зразка УФ-світильника АLED UVC T5-5W-275NM   виробництва ТОВ «LED Азімут». Світильник відкритого типу, безозоновий, лінійний, монохромний (λ=278,6 нм), без світлорозсіювача, потужністю 5 Вт, живлення від мережі 220 В. Кут розкриття - 120°. Світильник  призначений для УФ-опромінення  повітря та внутрішніх поверхонь приміщення. Довжина хвилі випромінювання за паспортом: номінальна λ=278,6 нм (робоча) та 365 нм (світлова індикація робочого стану).

Дослідженнями встановлено, що при роботі світильника LED UVC T5-5W-275NM  основна енергія УФ випромінювання представлена  в діапазоні УФ-С (200-280 нм). Мінімальною відстанню, на якій експозиція УФ-С протягом 8 годин за добу не перевищує встановленого граничного значення експозиції УФ–випромінювання за ефективною величиною, є відстань 2 метри від працюючого світильника.             На відстані 1,0 м від LED світильника допустимий час перебування з урахуванням ризиків небезпечного впливу на шкіру та око не повинен перевищувати 60 хв.  

Проведені лабораторні вимірювання свідчать про достатньо інтенсивне УФ – опромінення на межі кута розкриття 120° УФ – променю, яке складає 47 – 63% від виміряної інтенсивності в його геометричному центрі.

Аналіз можливої бактерицидної ефективності УФ-світильника дає підстави вважати, що доза безпечної ефективної актинічної експозиції 30 Дж/м2 є достатньо близькою для 90% бактерицидної ефективності для вірусу грипу (36 Дж/м2), зеленявого стрептококу (20 Дж/м2) дифтерійної палички (34 Дж/м2). Для санітарно показового мікроорганізму (золотистий стафілокок) бактерицидна ефективність 90% досягається при дозі 49 Дж/м2 . Для досягнення 99,9% бактерицидної ефективності необхідні дози УФ-випромінювання на 50-80% більші ніж для 90% ефективності, відповідно до МУ «Методические указания по применению бактерицидных ламп для обеззараживания воздуха и поверхностей в помещениях» N 11-16/03-06.

Таким чином, для раціонального і ефективного використання відкритих лінійних УФ-світильників на робочих місцях і в побуті сучасної людини, потрібні подальші дослідження їх бактерицидної ефективності з урахування біологічної чутливості нових штамів патогенів у навколишньому середовищі та розробка науково-обґрунтованих  регламентів застосування монохромних світлодіодних ультрафіолетових опромінювачів.

З результатами проведення конференції та Збірку тез в електронному вигляді можна ознайомитися за посиланням: http://www.health.gov.ua/www.nsf/all/u05-02-146?opendocument

Читайте також

Cookies
Цей сайт використовує файли cookie. Більш докладні дані ви можете знайти в політиці щодо захисту персональних даних
Приймаю